Nacházíte se: CITATY.CZ > CITÁTY
 Citáty

  
  TOP 100 / 16-30  
  
E-MAIL

Sexualita je důležitou součástí vztahu mezi mužem a ženou, ale to v žádném případě není jediný nebo nejdůležitější způsob, jak projevit svou lásku k partnerovi.

LEO BUSCAGLIA
E-MAIL

Lidská sexualita, která je možná tím nejvýznamnějším projevem hluboce prociované blízkosti, ztratila během doby svoji spřízněnost s láskou.

LEO BUSCAGLIA
E-MAIL

Na lásce není půvabná zamilovanost srdce, ale rozporuplnost mezi srdcem a rozumem.

SAMUEL BUTLER
E-MAIL

Jde o to, aby básník ukázal to, po čem sklouzává denně jeho zrak a jeho srdce, pod takovým zorným úhlem a s takovou rychlostí, aby se mu zdálo, že to vidí a dojímá se tím poprvé.

JEAN-GALBERT DE COCTEAU
E-MAIL

Člověk se od přirozenosti skládá z potřeby milovat a nenávidět, zbožňovat stejně jako opovrhovat, žádat si nebo odmítat. Tyto potřeby se však obyčejně ve svých projevech neopírají dost věcně o skutečný stav věcí.

JOSEF ČAPEK
E-MAIL

Příroda kolem mne opsala kruh, který nemohu překročit; sedím v něm a učím se milovat život aspoň pro jiné, když ne pro sebe.

KAREL ČAPEK
E-MAIL

Jakmile ti žena, která tě opouští, řekne: nebudeme se již milovat, ale zůstaneme přáteli, pak je to jenom jakási záminka s cílem, aby se vše zase vrátilo časem do původního stavu.

SERGE DINO
E-MAIL

Srdce se nikdy neprojeví okamžitě, skoro nikdy okamžitě nezměří, nakolik je zasaženo; dojde k tomu až později, když se krásný nebo strašný okamžik stal minulostí, když se změnil v tu zbytečnou věc, jakou je vzpomínka.

JEAN DUTOURD
E-MAIL

Láska je komplex vztahů mezi mužem a ženou, do něhož jako zcela rušivý jev zasahuje nutnost pohlavního množení, tedy problém sexuálního ukájení.

FRANZ GRILLPARZER
E-MAIL

Nemůže-li se muž, a dělá co dělá, zbavit myšlenky na roztomilou ženu, která upoutala jeho pozornost, je na nejlepší cestě se do ní zamilovat.

ERNST THEODOR AMADEUS HOFFMANN
E-MAIL

Život lidský je krátký. Má-li kdo tvrdé srdce, tvrdé jsou i jeho činy. A tomu celý svět přeje, pokud je živ, aby jen neštěstí zasáhlo jej.

HOMÉR
E-MAIL

Plození je hlavní zaměstnání přírody a každý muž - a mladý nebo starý - odhaluje při setkání s každou ženou možnost vzájemného sexuálního vztahu.

CHARLES SPENCER CHAPLIN
E-MAIL

Minulost není třeba milovat, stačí jí rozumět a nezapomenout, že končí v budoucnosti.

MIROSLAV IVANOV
E-MAIL

Ženy jsou dnes tak náročné, že chce-li muž mít ženu jen pro sebe, musí být velmi bohatý a velmi dobrý milenec. Jinak mu nezbývá, než milovat ženy druhých.

ALPHONSE KARR
E-MAIL

Humor, vtip a veselí jsou neméně hluboká hnutí mysli jako škleb a srdceryvná gesta tragédů.

KAREL KONRÁD
Stránky dotazu :    [předchozí] 1 2 3 4 5 6 7  [další]
Výskyt jednotlivých podmínek dotazu : lĂĄska 0 •  sex 51 •  srdce 248 •  zamilovanost 4 •  polibek 10 •  milovat 232 •  svĂĄděnĂ­ 0 •  vĂĄĹĄeň 0 •  rozkoĹĄ 0 •  erotika 3

 Menu
   CITATY.CZ: Úvod - Citáty Autoři
TÉMA: Svět - Děti - Přátelství - Láska - Sny - Manželství - Žena - Muž - Práce - Úspěch
Nezdar - Odpuštění - Stáří
TOP: Citáty - Autoři - Odesláno > týden > dnes

Nový citát - Prezentace - Naposledy vložené(nově) - Info - Nápověda
CITATY.CZ - Copyright Š 2001 - 2019. Všechna práva vyhrazena. Rozšiřování citátů v písemné formě bez uvedeného zdroje, nebo autora není povoleno.
Připomínky i kritika jsou vždy vítány na info@citaty.cz